Czy stawiane karty tarota można uznać za rytuały magiczne? Wiele osób uważa że to magia, a wcale tak nie jest. Jest to raczej wykorzystanie zdolności przewidywania przyszłości oraz szeroko rozumianego magikowania w którym karty tarota są nieodzownym elementem.
Kolejnym bardzo ważnym elementem magicznego zjawiska jest ezoteryka. Pradawna skrywana od wieków wiedza którą mogą posiąść tylko i wyłącznie specjalne osoby które przeszły inicjacje. Ezoteryka jest również nieodzownym elementem religioznawstwa gdzie guru przekazują sobie tajemnice wiary z pokolenia na pokolenie.
Najpopularniejsi magicy których wszyscy znają to przede wszystkim potężny Merlin z dworu Króla Artura oraz chyba najsłynniejszy Harry Potter. Ten ostatni zawładnął umysły całego świata dorosłych jak i dzieci. Z owych przygód można się było dowiedzieć że do wywarów magicznych potrzebna jest biała szałwia. Podczas seansów oraz spotkań magicznych wolno rozpalać tylko naturalne kadzidła oraz świece z wosku naturalnego w innym przypadku można zniweczyć cały sesję. Taka właśnie jest magia niepoznana i zagadkowa.
Agnihotra to bardzo stary i niesłychanie ważny hinduistyczny seans polegający na składaniu ofiary z płomienia. Rytuały te to nie magia, są sposobem na spirytualne pozbycie się się z grzechów i poświęcenie nowo powstałego istnienia. Podczas gdy odbywa się agnihotra rozpala się ognisko do którego powoli wrzuca się na spalenie jakieś ziarna zazwyczaj pszenicy co symbolizuje spalenie się naszych grzechów. Można przy tym {rozpalić|palić odpalić naturalne kadzidła do uwydatnienia wzniosłości przygotowanej uroczystości. Są to coraz popularniejsze rytuały.
Jeśli mamy magie musimy mieć też czarodzieja. Magia bez magika nie może istnieć, od wieków magicy byli uważani za ludzi nadzwyczajnych z nadzwyczajnymi umiejętnościami często piekielnymi. Tak czy inaczej magicy od zawsze na pałacach królewskich wykonywali najwymyślniejsze sztuczki i mikstury którymi oczarowywali władców oraz pospólstwo. Produkowali magiczne amulety lub niesłychanie przydatne talizmany. Dzięki nim rycerze mogli rywalizować ze smokami i niczego się nie bać, wygrywać bitwy oraz podbijać nie zdobyte lądy.