Jak działa chipowanie zwierząt?

Przyczyny zaginięcia naszego zwierzaka może być mnóstwo. Kradzież, panika związana z przebywaniem w obcym miejscu, spuszczenie psa ze smyczy w parku, panika spowodowana przez fajerwerki lub burzę – to tylko niektóre z najczęstszych powodów psich ucieczek. Jednak nie tylko psom zdarza się gubić. Uciekające przed psami koty także mają trudności z trafieniem do domu. W takich sytuacjach chipowanie zwierząt znacząco ułatwia poszukiwania pupila.

Pomimo że chipowanie psów dostępne jest na rynku od kilku lat, wiele miłośników zwierząt nadal nie orientuje się na czym polega ta technika i jak bardzo może pomóc w odnalezieniu pupila. Warto jednak wiedzieć, że chipowanie zwierząt jest bezpieczne i niemalże bezbolesne.

Chip to niewielkie urządzenie, które wymiarami można przyrównać do ziarnka ryżu. Aby nie dochodziło do stanów zapalnych u zwierzęcia, urządzenie umieszczone jest w specjalnym plastiku. Do implantacji chipu dochodzi poprzez wstrzyknięcie go pod skórę, po lewej stronie, na wysokości szyi zwierzęcia, za pomocą jednorazowej strzykawki z igłą. Znakowanie psów trwa tyle, co normalny zastrzyk, jest bezbolesny, a chip utrzymuje się pod skórą przez całe życie zwierzęcia,

90% zaginionych zwierząt nie powraca do swoich właścicieli Liczba ta stopniowo maleje, odkąd pojawiły się microchipy,które ratują życie wielu zwierząt na całym świecie, Są dużo skuteczniejsze od pozostających w tyle obróż, które mogą zsunąć się z z karku zwierzaka lub zostać ściągnięte w przypadku kradzieży. Chipowanie zwierząt nie tylko skraca cierpienia zaginionego pupila, ale także zaoszczędza stresów właścicielowi.

Czipowanie zwierząt jest znaną metodą nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie, dlatego też Twój zwierzak będzie bezpieczny w trakcie zagranicznego urlopu czy wakacyjnej podróży. Żeby twój zwierzak mógł Tobą podróżować musisz zaopatrzyć go paszport. Warunkiem jego wydania jest implantacja chipa pod skórą zwierzęcia.