Na bezpieczeństwie oszczędzajmy właściwie – stopień zabezpieczeń, a więc i jego koszty, dobierajmy do spodziewanego poziomu wiedzy i determinacji złodzieja, który może się zainteresować naszym mieszkaniem.
Przepłacając i przesadzając z zabezpieczeniami narażamy się na niepotrzebne koszty, ponieważ niektóre z elementów zabezpieczenia nigdy w naszej sytuacji się nie sprawdzą.
Na rynku istnieje wiele firm trudniących sie tematyką alarmów, zamków, awaryjnych otwarć, montażem różnego rodzaju zabezpieczeń które za niewielką odpłatnością pomogą w doborze odpowiedniego wyboru.
Oczywiście nie zapominajmy sprawdzić taką firmę pod względem jakości usług warto zapytać o popularną obecnie Policyjną Licencje Technika Zabezpieczeń.
Napady udają się najczęściej tam gdzie zainstalowano zabezpieczenia nieodpowiednie do stopnia zagrożenia.
Dlatego też jeśli nie znamy się zupełnie na systemach zabezpieczajacych należałoby skorzystać z usług profesjonalnej firmy która podpowie odpowiedni rodzaj zabezpieczenia.
Ze znajomości reguł , jakimi kierują się amatorzy cudzej własności, wynikają dla nas niewątpliwie konkretne zalecenia. Należałoby więc poznać najistotniejsze z nich.
Grupa ,, superwłamywaczy” ,czyli takich którzy mogą pokonać pokonać prawie wszystko – jest niewielka.
Zanim zaczniemy wybieranie elementów zabezpieczeń ( alarmy , monitory, zamki, zasówy, rygle, domofony, itp. ) do naszego mieszkania, powinnismy okreslić zagrożenia z którymi należałoby sie liczyć.
Stosując dobrze dobrane zabezpieczenia które są na widoku zniechęcamy złodzieja do zaatakowania naszego mieszkania.
Same zabezpieczenia elektroniczne ( alarmy, monitory, kamery, czujniki)nie wystarczają, bo pomimo uruchomienia systemu alarmowego, przestępca może oddalić się z łupem, niż nastąpi jakakolwiek reakcja. Także i same zabezpieczenia mechaniczne nie są wystarczające, gdyż chronią nas tylko przed tymi przestępcami, którzy nie mają stosownych narzędzi, lub jeśli już je mają, obawiają się huku związanego z ich użyciem.