Sztukateria – wałeckie koło plastyczne.

Cykl prac o gejszy. Tajemnicza, wykształcona, pełna wdzięku i uroku….Artystka uprawiająca klasyczny taniec japoński, grę na shamisen, koto, flecie lub bębenku. Choć w dzisiejszych czasach możemy dużo dowiedzieć się o świecie gejszy to jednak nadal pozostaje on dla nas magiczny i tajemniczy. Miejsce, w którym zatrzymał się czas. Miejsce, w którym mistycyzm przeplata się z rzeczywistością. Miejsce, gdzie nie dociera światło dnia.

Każdy obraz ma swoja historię. A z historią wiąże się tajemnica. Kto wie, co miał na myśli malarz malując dane dzieło oraz czym się inspirował? Istnieje wiele reprodukcji. Ja przedstawiłam dzieła znanych artystów nieco inaczej niż w rzeczywistości.
Bez względu na epokę, modę, szał i trend, światło zawsze odgrywało rolę naturalnego artysty. Swoją zawrotną prędkością pozwalało tworzyć obrazy, których nawet najznakomitszy malarz nie potrafi odwzorować. Jasne smugi światła to dzieło, jakim olśniewa nas przyroda.

Wystawa- Projekcje – to własne wyobrażenia, wrażenia, spostrzeżenia, emocje – wszystko to, co powstaje w naszej głowie po obejrzeniu dobrego filmu. W cyklach prac zastosowaliśmy znane nam techniki plastyczne: akryl, collage, asamblaż, instalacje, a ponieważ od roku w naszej szkole funkcjonuje pracownia witrażu – zastosowaliśmy także witrażową technikę tiffaniego. Wernisaż – jak co roku rozpoczął spektakl– „Casting”

Instalacje z płytek CD. „Światło pozwala nam odnaleźć drogę w ciemnościach. Jest źródłem nadziei”. Zwykłe przedmioty, a tak wiele potrafią przypomnieć o najważniejszym etapie w życiu każdego człowieka – o dzieciństwie. Kompozycja złożona z konia na biegunach, lalki i huśtawki. Cykl prac poświęcony kobiecie. „Ciche i nieśmiałe, pewne siebie, okrutne, piękne, wesołe, cierpliwe i zmienne. Kobiety są magiczne… Matki, żony, kochanki, córki… Mają tak wiele oblicz. Wszystkie są podobne, a jednocześnie każda z nich jest inna”.

Ludzie tworzą przesądy, zabobony i wierzenia od zarania dziejów. Nieznane lub niewyjaśnione fakty zastępują prostymi historiami. Niektóre z nich są tak głęboko zakorzenione w naszej kulturze, że wielu ludzi nie wyobraża sobie, iż może być inaczej. Ludzie wierzą w nie, żywią przekonanie, że są prawdą i że dzięki temu osiągną szczęście – jak nie za życia, to chociaż po śmierci.