Miasto Toruń

W Toruniu znajduje się duża ilość terenów zielonych, a miasto zalicza się do jednego z najbardziej zielonych w Polsce (około 30% powierzchni). Toruń, prawie ze wszystkich stron, otoczony jest przez obszary leśne, stanowiące tereny rekreacyjne.

Toruń położony jest nad Wisłą i Drwęcą. Początek współczesnemu miastu dali Krzyżacy w 1230 r. Zespół staromiejski Torunia jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Kultura i sztuka to charakterystyczne cechy Torunia, główne przyczyny czyniące Toruń miastem znanym w Polsce i w Europie. Liczne kina, teatry, muzea bardzo wzbogacają ofertę kulturalną miasta. W toruniu odbywają się równiez liczne imprezy i festiwalne kulturalne.

Główne zabytki Torunia to kościoły gotyckie, Rynek Staromiejski i Ratusz Staromiejski, pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich, ruiny zamku krzyżackiego, gotycki most, jeden z nielicznych w Polsce, pod ulicą Most Pauliński, zespół gotyckich kamienic mieszczańskich.

Toruń to także Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (założony w 1945). Największa uczelnia w województwie. Posiada 16 wydziałów, z czego 3 jako Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (dawna Akademia Medyczna w Bydgoszczy), filia w Grudziądzu. Uniwersytet posiada Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach, gdzie znajduje się największy w Europie środkowo-wschodniej radioteleskop oraz Stację Polarną na Spitsbergenie.

Wszystko to sprawia, że Toruń jest bardzo interesującycm miejscem dla turystów. Corocznie Toruń odwiedza rocznie 1,5 miliona turystów z całego świata, co bardzo pozytywnie wpływa na rozwój sieci hotelowej Torunia.
Toruń cały czas rozwija się. Powstają nowe osiedla, obiekty sportowe i kulturalne. Modernizowana jest również infrastruktura miasta. Wszystko po to by mieszkańcom żyło się coraz lepiej, a turystów odwiedzajacych miasto było jeszcze więcej.