Świece na torcie urodzinowym

Kolejny postęp w nauce przyniósł nowy składnik wykorzystywany w wytwarzaniu świec – parafinę. Destylacja ropy naftowej oraz wynalezienie żarówki sprawiły, iż z głównego źródła światła świece zmieniły swe przeznaczenie i były się detalami dekoracyjnymi, ozdobnymi i zmysłowymi. Gay-Lussac opatentowali stearynę, która podobnie jak łój ma odzwierzęce pochodzenie.

Modne wnętrze powinno być funkcjonalne i stylowe. Blogerzy i magazyny wnętrzarskie prześcigają się w pomysłach aranżacji, które spełnią te warunki. Choć trendy zmieniają się tak szybko, jak tylko w kioskach pojawi się kolejny numer opiniotwórczej gazety, można mówić o pewnych stałych kanonach, które powinny zostać uwzględnione w każdej udanej stylizacji.

W XVIII wieku do produkcji świec wykorzystywano spermacet, czyli olej pozyskiwany z kaszalotów. Z biegiem czasu, w osiemnastym stuleciu zaczęto zastępować go dużo wydajniejszym olejem rzepakowym. Tak wykonana świeca dawała piękny płomień bez dymu. Na początku XIX wieku francuscy chemicy Chevreul.

Uniwersalna teoria mówi – diabeł tkwi w szczegółach. To dodatki i subtelne elementy dekoracyjne budują wyjątkowy charakter pomieszczenia. Nie trzeba dysponować wielkimi kwotami, aby w ciekawy sposób podkreślić indywidualny styl naszego pomieszczenia, bowiem idealnie sprawdzą się tutaj świece.

W Europie i na Bliskim Wschodzie bardzo długo używano lamp oliwnych, a świece pojawiły się dopiero około V wieku naszej ery, a upowszechniły się dzięki niewystarczającym magazynom oliwy. Świece z tego okresu były produkowane ze zwierzęcego tłuszczu, łoju i wosku. To były dawne świece.

Dla osób ceniących prostotę przygotowano świece o wielu barwach i wielkościach, zaś dla miłośników bogatszego zdobnictwa w ofercie znalazły się świece dekoracyjne. Kupujący mogą wybierać spośród kilkudziesięciu produktów, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz bogatym wzornictwem.

W I wieku naszej ery Indianie zamieszkujący obszar Ameryki Północnej od Alaski po Oregon do iluminacji używali oleju pozyskiwanego z tzw. ryby świecy. Często sama ryba nabijana na patyk i podpalana była używana jako prosta świeca. Oczywiście mieszanki zapachowe to podstawa produkcji zmysłowych kosmetyków, zwłaszcza perfum.

Możliwość komentowania jest wyłączona.