Legalna praca w Polsce i Firma w UK

www.DobraZmiana.co.uk – Optymalizacja ZUS – Praca przez internet
Płacenie ZUS-u w Wielkiej Brytanii umożliwiają dyrektywy, które zaczęły obwiązywać po wejściu Polski do Unii Europejskich. Ustawy Parlamentu Europejskiego oraz EWG orzekają, że:

“Pracownicy najemni i osoby prowadzące działalność na własny rachunek przemieszczające się we Wspólnocie powinni być objęci systemem zabezpieczenia społecznego tylko jednego Państwa Członkowskiego”(Rozporządzenie Rady (EWG) nr 1408/71)
“Osoba, która normalnie wykonuje prace najemną i pracę na własny rachunek w rożnych Państwach Członkowskich podlega ustawodawstwu Państwa Członkowskiego, w którym wykonuje swą pracę najemną lub jeżeli wykonuje taką pracę w dwóch lub w kilku Państwach Członkowskich, ustawodawstwu określonemu zgodnie z przepisami ust.1.”1. (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 883/2004)

www.DobraZmiana.co.uk – Optymalizacja ZUS – Wcześniejsza Emerytura w UK

Przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego mają pierwszeństwo przed wewnętrznymi przepisami państw członkowskich UE. Oznacza to, że w przypadku kolizji przepisów krajowych z przepisami wspólnotowymi pierwszeństwo mają zawsze przepisy wspólnotowe.

Art. 91.
1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami. (źródło: Konstytucja RP)

www.DobraZmiana.co.uk – Rejestracja Firmy w Anglii – Jak nie płacić ZUS w Polsce
niewielki koszt utworzenia oddziału, znacznie niższy aniżeli koszt rejestracji nowej spółki, firmy w Polsce
zerowy obowiązek wnoszenia kapitału spółki (min. 5000 PLN spółka z o.o. albo 100000 PLN spółka akcyjna.
brak odrębnej osobowości prawnej na terenie Polski co zwalnia spod jurysdykcji przepisów prawa polskich spółek handlowych.
firma ma wszelkie przywileje, na równi z polskimi spółkami z.o.o. raz s.a – pozwala to aplikować o rejestrację płatnika VAT, zatrudnianie pracowników, ubieganie się o zezwolenia, licencje itp
zerowy koszt sporządzenia aktu założycielskiego – statut spółki, firmy, koszty notarialne, brak obowiązku gromadzenia kapitału spółki.
oddział dysponuje majątkiem macierzystej spółki, firmy, pozwala to swobodnie transferować koszty.
filia płaci podatek dochodowy w granicach dochodów uzyskanych w Polsce, jako że ma obowiązek prowadzenia księgowości w zgodzie z polskimi przepisami.
wizerunek – istnienia grupy prestiżowej z wkładem kapitałowym zagranicznym.
filia zależy od istnienia zagranicznego przedsiębiorcy, gdy dojdzie do upadłości, winno się przeprowadzić ją w oparciu o prawo polskie, upadłość samej filii. Rzecz taką winno się zgłosić do ministerstwa gospodarki w Polsce.
w upadłości filii przedsiębiorstwa zagranicznego stosuje się adekwatne zapisy Kodeksu spółek handlowych o likwidacji spółek z.o.o.

www.DobraZmiana.co.uk – Optymalizacja ZUS – Niskie opłaty ZUS
W zakresie świadczeń emerytalno-rentowych nowe rozporządzenia nr 883/2004 oraz nr 987/2009, podobnie jak dotychczas obowiązujące rozporządzenia nr 1408/71 i nr 574/72, przewidują, że o świadczenia emerytalno-rentowe można ubiegać się w każdym z państw, w którym osoba podlegała ubezpieczeniom społecznym. Unijna koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego polega na wprowadzeniu takich regulacji prawnych, które eliminują sytuacje niekorzystne dla uprawnień z zakresu zabezpieczenia społecznego osób migrujących w obrębie Unii Europejskiej. Chodzi o to, aby osoba, która pracowała w różnych państwach członkowskich, czy też przesiedliła się w obrębie Unii z jednego państwa do drugiego, nie była w zakresie tych uprawnień w gorszej sytuacji niż osoba, która całe życie pracowała i mieszkała w jednym państwie członkowskim. Osoba, która migrowała zarobkowo między państwami członkowskimi, może zatem uzyskać emeryturę lub rentę w każdym z tych państw, o ile spełni warunki wymagane w ustawodawstwach tych państw.

www.DobraZmiana.co.uk – Optymalizacja ZUS – Legalne rozwiązanie z Ubezpieczeniem w UK

Z dniem 1 maja 2010 r. weszły w życie nowe rozporządzenia dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego:

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 987/2009 z dnia 16 września 2009 r. dotyczące wykonywania rozporządzenia (WE) nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Celem przygotowania nowych przepisów było uproszczenie oraz skrócenie obszernych regulacji dotychczasowych rozporządzeń nr 1408/71 oraz nr 574/72, jak również uwzględnienie nowych warunków społeczno-gospodarczych w państwach członkowskich. Unijna koordynacja emerytur i rent nie uległa radykalnej zmianie bowiem nowe rozporządzenia zasadniczo przejmują dotychczasowe rozwiązania prawne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.