Audyt oprogramowania to usługa składająca się z kilku etapów, podczas których weryfikowane są Państwa zasoby informatyczne.
Poniżej prezentujemy etapy przeprowadzania audytu od momentu zaplanowania działań, a na certyfikacji skończywszy. W skład usług audytorskich wchodzą:
Po wdrożeniu polityk i procedur dla pracowników działu IT, użytkowników przeprowadzamy szkolenie z zakresu zasad korzystania z oprogramowania.Przygotowana przez naszych specjalistów polityka zarządzania oprogramowaniem posiada szereg procedur i zasad ułatwiających sprawne administrowanie zasobami licencyjnymi w przyszłości, pozwalających zminimalizować ryzyko biznesowe, obniżyć koszty ponoszone na oprogramowanie, usprawnić komunikację.
Wyniki analizy prezentujemy w formie raportu audytowego zawierającego szczegółowe informacje o zainstalowanych programach, posiadanych licencjach, znajdujących się na dyskach zbędnych plikach. Wskazujemy także optymalną ścieżkę do pełnej legalizacji firmy (propozycja programu naprawczego) oraz analizę ankiet przeprowadzonych z użytkownikami.Zakończenie prac audytorskich jest certyfikacja (certyfikaty Microsoft oraz Auditoria) potwierdzająca legalność posiadanego oprogramowania oraz wdrożenia polityki zarządzania oprogramowaniem.
Kolejnym etapem jest inwentaryzacja posiadanych licencji, sprawdzenie ich autentyczności oraz przegląd dokumentacji zakupowej. Weryfikacji poddajemy także obowiązujące w firmie zasady zarządzania oprogramowaniem.Posiadając wiedzę o zainstalowanych programach i posiadanej dokumentacji licencyjnej przeprowadzamy szczegółową analizę, zestawiając ze sobą posiadane dane.
Rozpoczęcie prac nad audytem legalności oprogramowaniazaczyna się ustaleniem wspólnie z klientem harmonogramu przeprowadzanych działań oraz wyznaczeniu osób biorących czynny udział w kolejnych etapach (osoby odpowiedzialne za IT ze strony klienta oraz audytorzy).