Markowy komputer.

Przykładowa konfiguracja komputer do biura: Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2L – cena ok. 200zł; Procesor: Intel Pentium Dual Core E2200 2.2 GHz – cena ok. 250zł; Dysk Twardy: WD Caviar Blue 80 GB WD800JD 8MB cache Serial ATA – cena ok. 170zł; Napęd optyczny: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NP20 – cena ok. 110zł; Obudowa i zasilacz: Modecom Active 400W – cena ok. 210zł; Karta dźwiękowa i graficzna zintegrowane.
Za cenę ok. 1000zł można kupić dobry zestaw do pracy. Co do pamięci RAM to 2GB dla systemu Windows Vista, dla XP wystarczy 1GB.

Komputer domowy służy do wielu zadań. Główne z nich to przeglądanie Internetu, komunikatory internetowe, gromadzenie domowej galerii zdjęć, muzyki, obróbka zdjęć i filmów. Do takiego komputera zalecam zastosować płytę główną ze średniej półki, procesor dwu rdzeniowy, 2GB pamięci operacyjnej i w miarę pojemny dysk aby pomieścić wszystkie pliki. Co do karty graficznej to najlepiej oddzielny układ.

Porządny komputer do gier możemy kupić za cenę ok. 4700zł dostajemy bardzo wydajny komputer dla gracz ,który spokojnie wystarczy do dzisiejszych i przyszłych gier. Nie musimy jednak od razu kupować najbardziej wypasionej bestii, zawsze możemy ją rozbudować o nowe podzespoły, co daje duże możliwości na przyszłość.

Podsumując, przed zakupem komputera warto się zastanowić do czego będzie używany. Nie warto kupować oddzielnej karty graficznej do komputera biurowego ,gdyż nie wykorzystamy jej potencjału. Jednak zawsze trzeba liczyć ile musimy wydać, a ile powinniśmy wydać na nowy sprzęt komputerowy. W dzisiejszych czasach ograniczony portfel nie stanowi problemu, jest on jedynie argument do dokonania odpowiedniego wyboru.

Przy doborze komputera multimedialnego, możemy wybrać sprzęt gotowy specjalnie przygotowane jednostki multimedialne takich firm jak: ASUS, ASROCK, MSI. Zapewniają w pełni stawiane im wymagania i dostarczają pełnie satysfakcji. Mogą być to komputery typu All in One jak również typu Barebone.

Możliwość komentowania jest wyłączona.