PAMIĘTAJ GDY KUPUJESZ MIESZKANIE

Przy zakupie mieszkania musisz także pamiętać o kosztach jednorazowych, które mogą znacznie zwiększyć wydatki, poniesione na zakup mieszkania. Mogą to być na przykład koszty pośrednika, wyceny nieruchomości, opłaty skarbowe, sądowe i notarialne.-Pamiętaj, że wszelkie umowy, związane z przeniesieniem własności, muszą być zawarte w formie aktu notarialnego.

Kupując mieszkanie na rynku pierwotny, musisz się dodatkowo liczyć z kosztami wykończenia lokalu, natomiast kupując mieszkanie na Rynku wtórnym- z kosztami przeprowadzenia remontu. Dlatego zwróć uwagę na stan techniczny kupowanego mieszkania i na koszty, jakie w związku z tym poniesiesz.

Najemca ma obowiązek płacenia czynsz, który może być ustalony w pieniądzach lub innych świadczeniach, a także używania rzeczy w sposób przewidziany w umowie i sprawowania nad nią pieczy. Stosunek najmu wygasa automatycznie z upływem okresu, na jaki umowa została zawarta. Jeśli czas nie został określony, wygasa na skutek wypowiedzenia. Należy pamiętać, iż w przypadku lokali mieszkalnych, w przedmiocie wypowiedzenia mają zastosowanie nie tylko przepisy zawarte w kodeksie cywilnymj

Decyduj się na zakup mieszkania na rynku wtórnym, możesz liczyć na to, że od razu staniesz się jego właścicielem i od razu też będziesz mógł w nim zamieszkać, ale możesz stracić sporo na remont lokalu.Jeśli chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, musisz wziąć pod uwagę, że na chwilę, kiedy będziesz mógł w nim zamieszkać, musisz zaczekać nawet dwa lata. Często kupujesz w takim przypadku mieszkanie, które praktycznie istnieje tylko w planach, na papierze.

KILKA SŁÓW O UMOWIE NAJMU. W prawie cywilnym umową najmu jest umowa, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać przedmiot najmu do używania najemcy na czas oznaczony lub nie oznaczony w zamian za wynagrodzenie w postaci czynszu płaconego przez najemcę. Zgodnie z przepisami, wynajmujący ma obowiązek wydania najemcy rzeczy w stanie przydatnym do umówionego użytku i utrzymanie go w odpowiednim stanie przez cały czas trwania umowy, jednakże tę zasadę możemy zmienić poprzez zapis umowny, z którego będzie wynikało, iż obowiązek utrzymywania rzeczy we właściwym stanie obciąża najemcę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.