Parkiet czy panele – co lepsze?

Trwałe. Wierzchnia warstwa paneli jest niezwykle odporna na działanie światła, wgniecenia, ścieranie, powstawanie plam, a nawet żar papierosa. Pod względem odporności na zarysowania, uszkodzenia spowodowane przesuwaniem mebli czy butami, panele są zdecydowanie trwalsze od miękkiego drewna.

Łatwo je czyścić. W przypadku powstania zabrudzenia wystarczy usunąć je wilgotną szmatką z dodatkiem płynu czyszczącego. Ponieważ krawędzie paneli idealnie do siebie przylegają, zapobiega to powstawaniu szczelin, w których mógłby gromadzić się brud.

Bezpieczne dla zdrowia. Nie będą pojawiały się reakcje alergiczne, co pozwala na wykorzystywanie paneli praktycznie wszędzie i przez wszystkich, nawet przez alergików.

CECHY PODŁOGI DREWNIANEJ:

Niepowtarzalny wzór. Dwie deski z tego samego drewna nigdy nie będą identyczne. Zatem kładąc podłogę z tego materiału, uzyskamy unikalny klimat pomieszczenia.

Ciepło pod stopami. Kolor drewna zaliczany jest do palety barw ciepłych, co przekłada się na wizualny odbiór pomieszczenia – panuje w nim przyjemna atmosfera. Ponadto drewno jest miłe w dotyku. Wytłumia również dźwięki i odgłosy kroków.

Wytrzymałość i twardość. Drewno – w zależności od gatunku – odznacza się różnym stopniem twardości. Jest także materiałem trwałym – odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane wytrzymuje kilkadziesiąt lat, a im starsze, tym nabiera bardziej szlachetnego wyglądu.

Rodzaje podłóg. Szeroki wybór materiałów sprawia, że z drewna wykonuje się deski, parkiety, mozaiki, bruk drewniany, podłogi korkowe oraz bambusowe.

CECHY PANELI

Łatwe w montażu. Panele laminowane można ułożyć samodzielnie w ciągu jednego dnia. Nowoczesne systemy łączenia, bez klejenia i dobijania, pozwalają zaoszczędzić czas i błyskawicznie zamontować podłogę w dowolnym pomieszczeniu.
Bogate wzornictwo i kolorystyka. Niezwykła różnorodność produktów pozwala na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej kompozycji. Znajdziemy bowiem panele o strukturze od naturalnych kamieni po szlachetne drewno, postarzane i rustykalne. Panele mają również coraz więcej wartości dodanych, takich jak: system wyciszający, antystatyczność, V-fugi na bocznych krawędziach, właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne.

Zdrowie i ekologia. Podłogi drewniane są produktami w 100 proc. naturalnymi. Łatwo ulegają biodegradacji – rozkładają się bez wydzielania szkodliwych substancji. Są zatem przyjazne dla człowieka i środowiska. Ponadto nie przyciągają kurzu, a lakiery i oleje wodorozcieńczalne użyte do ich produkcji nie zawierają związków alergizujących.

Możliwość komentowania jest wyłączona.