AGD do domu.

Porcelanę wytwarzaną w Saksonii nazywano “białym złotem” dlatego, że zastępowała złoto jako królewski podarunek. Produkcja w Miśni początkowo nie miała ogromnej skali, dostępne pojedyncze egzemplarze traktowano jak dzieła sztuki. Dopiero pod koniec lat 20. stała się bardziej dostępna, ale i tak przez dłuższy czas porcelana ta była rozdawana, a nie sprzedawana.

Porcelana Ćmielów używana w obecnych czasach jak i w starożytności to rodzaj białej, przeświecającej ceramiki wysokiej jakości, wynaleziony w Chinach w VIIw. Porcelana Chodzież jest wytwarzana z mieszanki glinki kaolinowej ze skalaniem i kwarcem poprzez wypalanie uformowanych wyrobów w temperaturze od 920-980°C (wyroby nieszkliwione, tzw. biskwit) aż do 1280-1460°C (wyroby szkliwione). Charakteryzuje się niską nasiąkliwością, zadowalająco dobrymi właściwościami dielektrycznymi, ogromną wytrzymałością mechaniczną, wyższą odpornością na działanie czynników chemicznych i nieprzepuszczalnością dla cieczy i gazów.

Wszystkie cechy szkła i porcelany idealnie dopełniają nasze codzienne życie jak serwis obiadowy czy nawet całe zestawy obiadowe, wychodząc na przeciw potrzebą ludzi i zarazem naszym klientom oferujemy państwu najlepsze gatunkowo wyroby ze szkła i porcelany. Na naszą ofertę składają się produkty z Polski i całego świata w niezliczonej ilości wzorów i kolorach. Przekonaj się że zakupy w internecie mogą być bezpieczne, tanie i niesamowicie wygodne.

Historia szkła jest historia, pochodząca jeszcze z czasów starożytnych. Liczy się, że pierwsze ośrodki szklarskie znajdowały się w Babilonii i Egipcie ok. 3 400 lat p.n.e. W czasach nowożytnych pierwsze huty szkła powstały we Włoszech, w okolicach Wenecji. Znalezione na terenach Polski najstarsze wyroby ze szkła szacuje się na ok. X wiek. Dziś do najbardziej rozwiniętych pod względem produkcji szkła państw należą: USA, Japonia, Rosja, Niemcy, Francja i Wielka Brytania.

W Polsce największe huty szkła znajdują się w Szklarskiej Porębie, Krośnie, Wałbrzych i Sandomierzu.
Właściwości szkła można łatwo modyfikować, dodając do masy szklanej odpowiednie substancje. Pożądany kolor szkła osiągnie się przez dodanie zazwyczaj kationów metali.

Możliwość komentowania jest wyłączona.