Peru słynie nie tylko z Machu Picchu, doskonale zachowanego miasta Inków, ale także z niezwykłej, nieskażonej roślinności Andów i dżungli amazońskiej.Sprzyjające warunki spowodowały, że rosnąca tam roślinność posiada silne właściwości lecznicze. Odkrywcą roślin amazońskich dla naszej cywilizacji był ksiądz Szeliga.
Są to najmłodsze na ziemi tereny pod względem ukształtowania tektonicznego i w związku z tym nieprzerwanie czynne, co powoduje bardzo dużą zawartość cennych minerałów i pierwiastków, co ma przełożenie na siłę roślin peruwiańskich wykorzystywanych i uznanych przez medycynę naturalną. Fitoterapeuci na całym świecie z powodzeniem stosują rośliny amazońskie do walki z najcięższymi chorobami, nawet uznawanymi przez medycynę akademicką za nieuleczalne.
Wilkakora (wilca cora, koci pazur, Una de gato) jest rośliną rosnącą w dżungli amazońskiej. W Peru występują 72 gatunki roślin z rodziny Uncaria i tylko 2 zawierają zbawienne składniki lecznicze – Uncaria Tomentosa i Uncaria guianensis. Najczęściej stosuje się wnętrze pnia rośliny lub liście. Długa jest lista schorzeń, na które Uncaria tomentosa jest używana w tradycyjnej medycynie peruwiańskiej, a obecnie już na innych kontynentach, także w Europie.
Zioła peruwiańskie zaczęły być stosowane przy leczeniu wielu ciężkich i przewlekłych schorzeń, nawet w leczeniu nowotworów. Największy badacz roślinności amazońskiej ojciec Szeliga z powodzeniem stosował takie zioła jak manayupa, flor de arena, hercampuri w celu oczyszczenia organizmu, wilca cora, tahuari, graviola w celu wzmocnienia układu immunologicznego czy maca w celu uzupełnienia w niezbędne witaminy i minerały. Okazało się, że zastosowanie tych roślin przez ziołolecznictwo daje niespotykanie pozytywne efekty.
Na podstawie zdobytej wiedzy ojciec Szeliga opracował kuracje ziołowe zawierające w swoim składzie kilka ziół. Powstała w ten sposób swoista metodologia – która mówi, że podstawą jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Działanie kuracji daje radykalne rezultaty, nieznane medycynie farmaceutycznej – wyleczenie nawet z takich chorób, które obecnie uznaje się za niewyleczalne. Zioła peruwiańskie doskonale radzą sobie również z przewlekłymi schorzeniami takimi jak: nadciśnienie, wysoki cholesterol, reumatyzm, zaparcia czy prostata.