Pedicure warszawa to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u nóg. Zabieg ten wykonuje się za pomocą lakieru shellac warszawa, który koloryzuje paznokieć i nie tylko. U rąk robiony jest manicure. Rozróżnia się pedicure kosmetyczny, pedicure leczniczy oraz pedicure biologiczny, choć to nie tipsy warszawa. Pedicure kosmetyczny: zabieg pielęgnacyjny obejmujący zmycie lakieru, skrócenie, opiłowanie oraz oczyszczenie paznokci. W jego zakres wlicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.
1. Na tipsie – polega na naklejeniu mniej więcej w 3/4 długości płytki sztucznego paznokcia (tipsa) i pokryciu go żelem lub akrylem.
2. Na szablonie – nie nakleja się tipsa, ale na specjalnej papierowej formie buduje paznokieć i zdejmuje szablon.
rzedłużyć paznokcie można metodą żelową lub akrylową a także za pomocą przytwierdzania do paznokcia płytki z tworzywa sztucznego przy pomocy trwałego kleju (np. cyjanoakrylowego). Tipsy – nakładki z tworzywa sztucznego imitujące paznokcie. Tipsy są bardzo często stosowaną techniką przedłużania paznokci i stanowią obiegowe określenie przedłużania i stylizacji paznokci.
Tipsy, czyli płytki wykonane ze sztucznego tworzywa, są bardzo precyzyjnie przyklejone na stałe do wolnego brzegu paznokci. Dopasowuje się je kolorystycznie do naturalnych paznokci i można je pokrywać transparentnym, różowym materiałem – wolny brzeg paznokcia ma wtedy naturalny kolor, przykładowe rodzaje: szklane, french, naturalne. Przed modelowaniem ustala się długość i kształt tipsów, umożliwi to optymalne nałożenie materiału utwardzającego np.: akrylu, żelu, fiberglassu. Tipsy korygują nieregularności w budowie i kształcie naturalnego paznokcia.
Paznokcie zarówno żelowe jak i akrylowe należy regularnie uzupełniać co 3–4 tygodnie. Tipsy z tworzywa sztucznego niszczą się szybciej, ale ich odklejenie jest o wiele prostsze. Przy odklejaniu stosuje się aceton. Usuwanie żelowych lub akrylowych przedłużeń jest trudniejsze i wymaga interwencji kosmetycznej.
Paznokieć zbudowany jest ze 100 warstw spłaszczonych komórek – korneocytów, z których w procesie matowienia płytki usuwanych jest ok. 5 warstw. Zabieg przeprowadzony poprawnie nie powinien uszkodzić naturalnego paznokcia.