Wiele stron oficjalnych urzędów państwowych w USA korzysta z drupala. Drupal nie wymaga extra wiedzy – znajomości informatyki, HTML czy języków programowania, CSS.
Nie jest potrzebna informatycy, webmasterzy czy usługi agencji internetowych. Aby uaktualniać treści kilka razy dziennie. Za każdym razem można samemu zalogować się i w odpowiednim miejscu wpisać lub podmienić interesującą nas treść, motyw, moduł i inne elementy strony.
Drupal jest osiągalny na zasadach Powszechnej Licencji Publicznej GNU (lub „GPL”), co oznacza, że każdy kto potrzebuje może go pobrać i polecać innym zainteresowanym. Otwarty model rozwoju oznacza, że każdy mogą go zmieniać. Każdy może też opracować szablony drupal. Licencja GNU pozwala na podglądanie systemu podczas pracy i być może stworzeniu wartościowych dodatków.
Polski drupal jako platforma komunikacyjna jest wciąż rozwijana i ulepszana. Drupal jest internetowym sposobem zarządzania treścią stron www. Tekst i wytyczne dla innych rodzajów treści znajdują się w bazie danych. Internauta łączy się poprzez przeglądarkę z dynamiczną bazą danych i pobierane są informacje. Tak samo działają inne systemy zarządzania treścią.
Drupal jest przyjazny dla wyszukiwarek. Strony dodają się szybko oraz ustawiają wysoko w wynikach. Szablony drupal są ciekawe.
Po zainstalowaniu dysponujesz kilkoma szatami graficznymi do wyboru. Aktywujesz jedną wtyczkę, tworzysz fora i z głowy. Możesz dzielić obowiązki edycji treści między pracowników czy działy, które najlepiej znają wskazaną tematykę, bo zajmują się nią codziennie.
Otóż Drupal to tak naprawdę goły CMS z kilkoma rdzennymi dodatkami. Bardzo łatwo można zwiększyć jego użyteczność przez instalację kolejnych modułów. Z samym Drupalem dostarczonych jest sporo modułów. Dużo innych można pobrać z internetu.
W Internecie bez trudu znajdziesz kilkaset darmowych szablonów graficznych, z których możesz wybrać najbardziej odpowiedni. Można je znaleźć na wielu portalach z motywami (lub tutaj: opracowania lektur ).