Polska Joomla jako platforma komunikacyjna jest wciąż rozwijana i ulepszana.
Ponadto modyfikacje obejmują pełne wsparcie dla standardu Atom 1.0 oraz informacje o dostępności zaktualizowanych wtyczek. Wersja 2.5 to modyfikacja panelu administracyjnego oraz dalsze optymalizowanie aplikacji, natomiast wersja 2.6 ma możliwość zapisu kolejnych wersji artykułów.
Aby prowadzić swój serwis oparty na Joomli nie musisz znać tajników programowania. Joomla jest przyjazny dla wyszukiwarek. Strony indeksują się szybko oraz pozycjonują. Szablony Joomla są ciekawe.
Po zainstalowaniu dysponujesz kilkoma szatami graficznymi do wyboru. W Internecie bez trudu znajdziesz wiele bezpłatnych schematów graficznych, z których można wybrać najbardziej odpowiedni.
Może wyglądać zależnie od estetyki. Wystarczy dograć nową templatkę. W Internecie jest ich tysiące. Wystarczy znać xhtml i css oraz troszkę angielskiego, by poczytać w dokumentacji, co, gdzie trzeba wkleić.
Instalując stronę warto rzucić okiem na szablony Joomla. Odwiedzający mogą skomentować każdy Twój artykuł. Jest możliwa rozmowa z innymi poprzez swojego bloga i informowanie ich o tym za pomocą trackback, wymienianie się ze znajomymi adresami.
Zmiana zawartości w Joomla jest możłiwa przy pomocy dowolnej przeglądarki internetowej, co nie wymaga specjalistycznej wiedzy – znajomości kodowania, HTML czy języków programowania, C++. Po prostu piszesz i publikujesz! Nie potrzebujesz więc wiedzy fachowej, webmasterów, czy usług agencji reklamowych, żeby uaktualniać treści nawet wiele razy dziennie. Możesz dzielić zadania edycji treści między pracowników czy działy, które najlepiej znają wskazaną tematykę, bo zajmują się nią codziennie.
Joomla jest projektem Open Source co oznacza, że nad jego rozwojem wartościami pracuje mnóstwo osób. Jednak największą zaletą tej platformy jest to, że jest ona kompletnie bezpłatna i można jej używać zarówno do prywatnych blogów jak i komercyjnych portali. W sieci dostępne są różne szablony wordpress.