Matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Niestety już od szkoły podstawowej każdy z nas spotyka się z negatywnymi komentarzami dotyczącymi matematyki. Jest nam potrzebna, ale jej nie lubimy, bo jest wymagająca. Uczymy się jej przez całe życie. Od jakiegoś czasu możemy wybierać z coraz większej liczby sposobów jej nauczania, np. e-learningowo. Na dodatek uczniowie bardzo chętnie i często korzystają z sposobów nauki bazujących na nowoczesnych technologiach.
Najprościej i zdarza się, że najekonomiczniej, jest jednak sięgnąć po pomoce dodane bezpośrednio w internecie. Niesłabnącą popularnością cieszą się szkolenia z użyciem e-learningu. Ciekawe dyskusje prowadzone są także na forach dotyczących wybranych przedmiotów, np. fora z zadaniami z matematyki, a także fora studenckie. Wiele forów jest przypisanych do platform e-learningowych.
Wzorując się na jednej z popularnych definicji „e-learning to działania wspierające proces szkolenia, wykorzystujące technologie teleinformatyczne” (M. Hyla. Przewodnik po e-learningu. Kraków 2005 s.19.). Mimo że to definicja dość ogólna, jest ona na tyle prawdziwa, że wskazuje na wiele technik szkolenia uznawanych za e-learningowe. Bo szkoleń „czysto” e-learningowych w Polsce jeszcze brakuje.
Sposobów nauki matematyki jest tak dużo, że wybór nie należy do prostych zadań. Wymogi rzeczywistości podsuwają decyzję o spróbowaniu kursu z nieprzebranej oferty e-learningowej. Uczeń spędza obecnie tak dużo czasu w internecie, że taka droga nauczania jest dla młodzieży oczywista. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na e-learning lub inne, zbliżone metody łączące zalety nauki stacjonarnej oraz nauki przez internet. Nowoczesne formy nauczania od jakiegoś już czasu doceniają również nauczyciele. Okazuje się, że e-learning może z powodzeniem oferować dla każdego coś dobrego.
W myśl powiedzenia powstałego na potrzeby jednego z unijnych programów operacyjnych, dofinansowującego projekty ze sfery |nauczania miękkich kompetencji, człowiek to najlepsza inwestycja. Inwestycją w kapitał ludzki jest także poszukiwanie coraz bardziej efektywnych i nowocześniejszych metod nauki np. matematyki z użyciem najnowszych systemów. Kapitał Ludzki to jeden z najpopularniejszych programów oferujących dotacje.