mikropale zachodniopomorskie

Po wykonaniu iniekcji końcowej mikropali wypłukuje się z wnętrza żerdzi zaczyn i wprowadza przewód wypływu powrotnego w postaci rurki średnicy 32 mm. Powstaje w ten sposób pełnowartościowy mikropal fundamentowy, pozwalający jednocześnie na wytworzenie w jego wnętrzu obiegu medium cieplnego, co umożliwia odzyskiwanie ciepła. Połączenie tych efektów z dotychczasowymi zaletami technologii w zakresie fundamentowania otwiera nowe możliwości tj. pozbawionych zimowego utrzymania „niezamarzających” mostów, kładek dla pieszych, peronów kolejowych itp.

http://www.mikropaleszczecin.pl/ Do iniekcji mikropali stosuje się zaczynu z cementu portlandzkiego o klasie wytrzymałości min. 32,5 N/mm2. Buława przenosi obciążenia na grunt i dodaje układowi sztywności, co zwiększa wytrzymałość mikropali na wyboczenie. Stanowi również jedno jaką ochronę antykorozyjną. Wykorzystanie buławy iniekcyjnej jako zabezpieczenia antykorozyjnego jest możliwe dzięki wytworzeniu wokół żerdzi (zbrojenia) ciągłej otuliny o gwarantowanej, minimalnej grubości.

Mikropale geotermalne wykorzystują nagromadzoną w ośrodku gruntowym (charakteryzującym się stałą temperaturą na głębokości od -2 do -20 m) przez układ dwuobiegowy z wykorzystaniem pompy ciepła o temperaturze użytkowej ok. 35 °C (optymalna wydajność instalacji). Procedura wykonania mikropali geotermalnych nie odbiega zasadniczo od standardowej. Różnica polega na wykonaniu iniekcji zaczynem ThermoCem na bazie cementu o podwyższonej przewodności cieplnej.

Mikropale zachodniopomorskie montuje się małym, lekkim i poręcznym sprzętem przede wszystkim tam, gdzie typowy sprzęt wiertniczy nie może pracować. W mikropalach głównym elementem nośnym jest ich zbrojenie (rura lub pręty), natomiast zawiesina cementowa (iniekt) jednynie przekazuje obciążenie do otaczającego gruntu. Zawiesina cementowa jest też jednocześnie warstwą ochronną zbrojenia.

Technologia iniekcyjnych mikropali Szczecin polega na wwierceniu w podłoże stalowej żerdzi uzbrojonej w odpowiednią koronkę wiertniczą. Żerdzie wraz z łącznikami, elementami dystansowymi i końcówką wiertniczą tworzą idealny zestaw będący konstrukcją mikropala jednocześnie wykorzystywany do wiercenia otworu (przewód wiertniczy) i iniekcji (przewód iniekcyjny). Żerdzie oraz łączniki wykonane są z wysokogatunkowej stali drobnoziarnistej. Materiał charakteryzuje się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.