Nauka gry na pianinie i keyboardzie

Następną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest kształt dłoni i sposób poruszania się palców podczas grania. Od prawidłowego, jak mówią pianiści „ułożenia ręki” zależy to czy będziesz w stanie zagrać w przyszłości trudniejsze utwory. Dłoń położona na klawiaturze powinna być zaokrąglona tak jakby w jej wnętrzu znajdowała się piłeczka Zajęcia odbywają się u mnie w domu jak i u ucznia. Lekcje trwają przeważnie 60 minut. Ale też 45 i 30 min.

Uczę w przedszkolach jak i prywatnie u siebie w domu lub u ucznia. Ten system jest szczególnie przydatny jeśli uczeń nie ma czasu na dojazd do mnie na lekcje. Swoją wiedzę przekładam na świetne wyniki jakie osiągają moi uczniowie. Wielu z nich kontynuuje naukę w szkołach muzycznych.

http://nauka.gry.na.pianinie.w.interia.pl

Co zrobić, żeby zagrać na pianinie? Trzeba usiąść i bynajmniej nie jest to czynność mało ważna, którą można wykonać byle jak. Siadamy dokładnie po środku instrumentu. Nie martw się o to, że nie sięgniesz do bardziej oddalonych rejonów klawiatury, wystarczy wyciągnąć ręce i przechylić się nieco w bok.
Ważna jest również odległość od instrumentu. J.[link=http://www.nauczycielka.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=3

Na lekcjach uczę nie tylko gry ale i czytania nut oraz ćwiczenia rąk
(ustawianie ręki) -Podczas zajęć przygotowuję ucznia pod kątem szkoły muzycznej ( szczególnie przydatne gdy uczeń ma zamiar zdawać egzaminy do szkoły muzycznej pierwszego stopnia)
Nauka to nie tylko gra ale również zabawa wprowadzająca w piękny świat muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. O MnieNauka to nie tylko gra ale również zabawa wprowadzająca w piękny świat muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

Pozwolą Państwo że się przedstawię.
Nazywam się Wioletta Kwiatkowska, od ponad piętnastu lat nauczam gry na pianinie i keyboardzie dzieci, młodzież oraz dorosłych. Kliknij po więcej informacji szczególnie przydatny jeśli uczeń nie ma czasu na dojazd do mnie na lekcje.

Dodam jeszcze, że plecy powinny być proste – nie tylko dla zdrowia ale i dla komfortu i jakości gry. Chodzi o to, że tułów musi być stuprocentowo dyspozycyjny gdyż do niego „przyczepione” są ręce, które podczas grania potrzebują pełnej swobody do szybkiego poruszania się w lewo, w prawo oraz nieznacznie w górę i w dół.Na lekcjach uczę nie tylko gry ale i czytania nut oraz ćwiczenia rąk (ustawianie ręki)

Możliwość komentowania jest wyłączona.