Aczkolwiek podobnie jak wtedy, tak i dzisiaj szabla wz 34 to szabla cenna. Dzisiaj, żeby zdobyć taki oręż (a właściwie jego kopię) porządnie wykonany, w odsłonie nadającej się do wykonywania cięć należy wydać nawet kilka tysięcy złotych.
Gdy zastanawiamy się, czy szabla wz 34 jest w stanie posłużyć jako upominek, powinniśmy sprawdzić oferty wytwórców odnoszące się do replik oręża w wersji ozdobnej. Są one tak samo piękne, jednak nie przydają się do użytku. W zamian niesamowicie będą wyglądały powieszone na ścianie. Oczywiście taka [szabla polska wz 34] jest też dużo tańsza.
Dzisiaj nawet w kilku oddziałach armii lub pozostałych służb mundurowych, które do tej pory mają szable, używa się ich już tylko jako atrybutów określonych jednostek. Choć nie jest to już szabla wz 34, lecz nowocześniejszy model takiej broni
szabla wz 34 wspaniale nada się jako pamiątka z okazji jakiejś istotnej uroczystości. Często jest kupowana jako prezent ofiarowywany w sytuacji czyjegoś odchodzenia na emeryturę bądź z okazji okrągłej rocznicy.
Ostatnia bojowa szabla wz 34 była powszechnie doceniana za doskonałe parametry techniczne, wysoką jakość wykonania i używanych do jej produkcji surowców.
Jednakże nawet tak surowa z wyglądu szabla wz 34 ma dla zbieraczy wielką wartość. Jednakże jej urodę z reguły są w stanie docenić także ludzie nie interesujący się tym tematem.
Mało ludzi dostało okazję, ażeby wypróbować jej atuty bojowe w walce, szczególnie, iż w latach trzydziestych i czterdziestych dwudziestego stulecia do ogólnego użycia weszła broń palna, wliczając w to osobiste karabiny i pistolety automatyczne. Jazda, a przez to i używana przez nią szabla wz 34, w wojnie nie odgrywała już dużej roli.
Stąd jest to koszt, na jaki są w stanie przystać tylko pasjonaci dawnego oręża bądź osoby bogate. Dla pozostałych osób szabla wz 34 i tak nie będzie posiadała zalet praktycznych.
Mimo tego szabla wz 34 posiadała gardę częstokroć z elementami ze złota bądź srebra. Drogocenne kruszce można było spotkać też na okuciach trzonka i pochwy. Oprócz tego niejednokrotnie na klindze spotykało się zdania łacińskie. W większości miały one wydźwięk patriotyczny.