motocykli serwis – TEDI

Jak przygotować motor do garażowania w zimie?
Istnieją dwie szkoły przygotowania motocykla do garażowania w zimie. Pierwsza zasada mówi, że z motorem nie trzeba nic robić. Po ostatniej jeździe zwyczajnie wstawić go do garażu, a następnie co tydzień uruchamiać go i przejeżdżać kilkanaście kilometrów. Podczas przejażdżki silnik rozgrzeje się do normalnej temperatury, a akumulator zostanie ciut podładowany.Naprawa motocykli Kraków

Do mycia używamy miękkiej gąbki, nie oszczędzamy również wody – nie posiada nic gorszego niż wcieranie brudu w lakier. Są takie miejsca, gdzie intuicyjny szampon nie wystarczy. Serwis motocykli Kraków – Wieliczka Smar osiadający na kole, wahaczu i innych częściach jest nieprosty do usunięcia.

Kolejne czynności dotyczą gaźnika, warto jest wypompować z jego wnętrza paliwo poprzez uruchomienie silnika przy zakręconym kraniku benzyny, w ten sposób zostanie ona zużyta przez silnik do końca. Ciśnienie w oponach motocykla trzeba obniżyć do 0,3-0,4 bara, ponieważ wysokie ciśnienie w oponach motoru w czasie dużych mrozów może prowadzić do ich odkształcenia. Warto również (gdy motocykl zimuje pod chmurką) zadbać o przykrycie pojazdu pokrowcem ochronnym.

Pierwszym krokiem w przygotowaniach do zimowania powinno być dokładne umycie wszystkich elementów. Wszystkie zabrudzenia, na chwilę obecną zwyczajne do usunięcia, po pewnym czasie okażą się nie lada kłopotem. Wybór środków jest rzeczywiście duży, dostępne są wręcz specyfiki przeznaczone specjalnie do motocykli. Polecam szampony z woskiem, które zabezpieczają lakier przed utlenianiem i działaniem wody.

BLACHARKA.
Jest to sprawa oczywista, o ile blacha nie jest przerdzewiała jak sito, to coś z niej stworzymy (mój błotnik przedni miał w trzech miejscach wygnite dziury o średnicy ok. 7cm i jakoś udało się go wyleczyć). Gdy rama jest krzywa to posiadamy problem, tutaj może pomóc jedynie palnik i dużo pragnienia do pracy.
ZAWIESZENIA.
W przypadku zawieszeń w każdej sytuacji trzeba przed kontrolą je rozkręcić. Następnie sprawdzić luzy na tłoczyskach. Ważne są również sprężyny. Muszą mieć odpowiednią długość i nie mogą być popękane.

Możliwość komentowania jest wyłączona.