drzewko bonsai pielęgnacja

Drzewka Bonsai

Drzewo Brzozy jest jedną spośród najbardziej znanych lokalnych drzewek, określana niekiedy brzozą białą, zwisną, lub brzeziną. Właściwości brzóz można spożytkować do ukształtowania drzewka bonsai.

Drzewka Bonsai

 

Drzewo bonsai zrobione z brzozy wygląda rewelacyjnie.

Najczęściej drzewo to żyje w ziemiach przesuszonych i piaszczystych Północnej Europy oraz Azji.

Bywa wyjątkowo wytrzymała na niekorzystne warunki, w następstwie tego wzrasta aż w terenach koła polarnego.

Brzoza to ogromne drzewo, o zwisających w dół gałęziach, pokrytych żywiczną wydzieliną, o dominującej białej korze. Dlatego drzewo bonsai prezentuje się tak wyjątkowo.

Drzewo Bonsai

Listki mają formę owalnie-romboidalną, są na brzeżku ząbkowane, ogonkowe. Kwiatki niepozorne, zapylane przez wiatr, w formie kotków.

Brzoza należy do roślin jednopiennych. Obszar pod brzozą możemy zagospodarować do sadzenia cebulek kwiatów, zarówno cebul jesiennych oraz cebulek wiosennych.

Jest drzewem użytkowanym w przemyśle także leczeniu.

Organem pomagającym są głównie liście, jak również grzyb (tzw. guz brzozy) także sok, znajdujący się w pniu tudzież, a także w gałązkach.

Listowie brzozy gromadzi się w czasie wiosny podczas gdy są jeszcze lepkie, obrywając je ręcznie i susząc w temperaturze około 40°C.

Bonsai

Guz brzozy uzyskuje się spośród drzew ściętych, ale jeszcze żyjących.

Liście brzozy posiadają flawonoidy, garbniki, saponiny i bezmiar innych związków.

W młodych listkach są również związki trójterpenowe, niewielkie ilości olejku i kwasy pochodzenia organicznego, żywice, sole mineralne a także witamina C.

Guz brzozy gromadzi związki sterolowe i trójterpeny.

Listki brzozy są jednym ze starszych farmaceutyków naturalnych

Teraz wyciąg z liścia brzozy wykorzystuje się przy ciężkich chorobach dróg moczowych, z malutkim wydzielaniem moczu, zwłaszcza przy obrzękach na tle nerkowo-sercowym.

Ma on dodatkowo możliwości zastosowania zamiejscowe przy niektórych schorzeniach skóry: łojotoku, łuszczycy tudzież trądziku młodocianym, do zmywań obok zaczerwienienia twarzy i pielęgnacji włosów.

Guz brzozy używany jest w chorobach nowotworowych, rozwlekłych chorobach przewodu pokarmowego i bakteryjnych zapalaniach wątroby.

Z kory brzozowej otrzymuje się wonny olej leczniczy

Wywaru uzyskiwanego z liści brzozy wykorzystujemy w warunkach pokojowych, jako leku diuretycznego, biorąc łyżeczkę liści na 2 szklanki wody następnie gotując 3 minuty.

Powstały napar cedzi się i sączy 3 razy dziennie po pół szklanki między pokarmami.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.