Analizatory tlrnowe i helowe

Automat oddechowy to jeden z najważniejszych elementów naszego sprzętu nurkowego. Właściwy dobór automatu, prawidłowy serwis, oraz prawidłowe obchodzenie się z automatem zwiększa nasze bezpieczeństwo pod wodą. Dobry nurek powinien nie tylko wiedzieć, jak poprawnie połączyć automat oddechowy z zestawem butlowym, ale również jak działa automat oddechowy, pozwoli to podejmować właściwe decyzje w przypadku gdy pod wodą wystąpią problemy z automatem oddechowym. automat oddechowyautomaty oddechowe

Komputer nurkowy to elektroniczne urządzenie, które nie tylko mierzy parametry nurkowania (czas i głębokość), ale posiada wewnętrzny program symulujący procesy nasycania (odsycania) azotem tkanek płetwonurka. Komputer analizuje te parametry, a następnie wyświetla na ekranie dane i instrukcje dotyczące zalecanego tempa wynurzania oraz ewentualnej dekompresji. komputer nurkowykomputer nurkowy

Butle nurkowe to cylindry zakończone z jednej strony wypukłym denkiem a z drugiej szyjką z gwintem. Ciśnienie pracy 200at, 220at lub 300at. Pojemność butli może być 10l, 12l, 15l, 18l, są spotykane również butle mniejsze o pojemności 4l, 7l, 8l. Butla zakończona jest zaworem oraz wyposażona jest w szereg innych elementów.
Butle wykonuje się z stali węglowej lub stopowej oraz stopów aluminiowych. Butle aluminiowe posiadają płaskie dno oraz grubszą ściankę, z tego powodu są znacznie większe od butli stalowych.
butla nurkowabutla nurkowa
butla do nurkowaniabutla stalowa

Maska, płetwy, fajka to w płetwonurkowaniu sprzęt podstawowy potocznie określany jako ABC. Od ABC zaczynamy zakupy sprzętowe. Nie jest to sprzęt drogi, jednak właściwy dobór wymaga pewnej wiedzy. Ceny sprzętu różnią się znacznie a nie zawsze to co droższe jest lepsze. Na dalszych stronach można znaleźć informację o budowie sprzętu podstawowego oraz jak właściwie wybrać taki sprzęt.
maska nurkowamaska do nurkowania

System balastowy jest równie ważny jak system wypornościowy. Bez dodatkowego balastu zanurzenie nie jest możliwe. Samo rozłożenie balastu jest także ważne bo wpływa na komfort nurkowania.
balast nurkowyobciążenie dla nurka

Możliwość komentowania jest wyłączona.