Klimatyzacja – sprzedaż, montaż, serwis

Regularna opieka serwisowa nad urządzeniami klimatyzującymi w pomieszczeniach zapewniła bezproblemową pracę klimatyzacji oraz co za tym idzie komfort Państwa pracowników i klientów oraz nieprzerwaną pracę urządzeń. Należy pamiętać że każdy użytkownik klimatyzacji musi dokonać minimum 2 przeglądów okresowych w roku.

Klimatyzator można zamontować w domu już wybudowanym i wykończonym bez konieczności przerabiania istniejących instalacji (wentylacyjnej czy grzewczej) i niszczenia wykończonych ścian i podłóg.

Bardzo łatwo nim sterować, by ochładzać każde pomieszczenie do żądanej (innej) temperatury. W prostych systemach klimatyzacji centralnej, w której ochłodzone powietrze doprowadzane jest do pomieszczeń systemem kanałów, takiej możliwości nie ma.

Klimatyzator jest prostym i coraz tańszym sposobem na poprawienie komfortu życia podczas upałów. Nie tylko ochładza powietrze, ale także usuwa z niego nadmiar wilgoci. A im mniej jest wilgoci w powietrzu, tym lepsze jest nasze samopoczucie.

Z badań wynika, że latem najlepiej czujemy się wtedy, gdy temperatura powietrza wynosi 23-26°C, a jego wilgotność 40-60%. Gdy temperatura rośnie, zaczynamy się pocić, gdyż w ten sposób nasz organizm oddaje nadmiar ciepła. Gdy wilgotność spada, nasze samopoczucie od razu się poprawia, mimo że nadal jest gorąco.

W poprzednim roku przeprowadziliśmy ok.5000 konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjno-klimatyzacyjnych zamontowanych w lokalach mieszkalnych oraz użytkowych.

Regularna opieka serwisowa nad urządzeniami klimatyzującymi pomieszczenia zapewniła bezproblemową pracę urządzeń klimatyzacyjnych oraz co za tym idzie komfort.

Przypominamy także o czynnościach zapobiegających awarią oraz przerwą w pracy klimatyzacji, które można wykonywać we własnym zakresie.

Klimatyzacja działa tak, jak domowa lodówka. Składa się z kilku podstawowych elementów: dwóch wymienników ciepła, czyli parownika (cz. wewnętrzna) i skraplacza (cz. zewnętrzna), sprężarki i zaworu rozprężnego oraz dwóch wentylatorów.

Czynnik roboczy czyli najczęściej freon krąży pomiędzy parownikiem i skraplaczem – w parowniku odbiera ciepło z pomieszczenia, a w skraplaczu oddaje je do otoczenia, w którym zamontowany jest skraplacz. W ten sposób powietrze w pomieszczeniu jest ochładzane, a odebrane ciepło – usuwane poza budynek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.