W 2009 roku spółka rozpoczęła rozbudowę zakładu produkcyjnego, połączoną z zakupieniem i wdrożeniem nowego wtryskowego systemu montażu obuwia oraz zakupem nowych maszyn szwalniczych i montażowych. Połowa kosztów inwestycji (12 milionów złotych) została sfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Modne wzornictwo, umiejętność odczytywania zmieniających się preferencji klientów i szybkiego reagowania na zmiany rynkowe, a przede wszystkim najwyższa jakość produkowanego obuwia spowodowały błyskawiczny rozwój przedsiębiorstwa. W 1994 roku Wiesław Wojas zdecydował się odkupić od syndyka masy upadłościowej NZPS Podhale część wydziałów likwidowanego kombinatu wraz z maszynami.
Topanky, Obuv WOJAS
Już w czasach PRL Nowy Targ kojarzył się wszystkim Polakom z butami – wielu z sentymentem do dziś wspomina słynne Relaksy produkowane w Nowotarskich Zakładach Przemysłu Skórzanego Podhale. Olbrzymi kombinat nie wytrzymał jednak wolnorynkowych przemian gospodarczych po 1989 roku.
W tym samym czasie Wiesław Wojas, przedstawiciel rodu związanego od wielu pokoleń z produkcją obuwia, postanowił szyć buty pod marką Wojas, ręcząc tym samym własnym nazwiskiem za wyjątkową solidność ich wykonania.
Dziś Wojas S.A. to jeden z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, zatrudniający w całej Polsce prawie 1000 osób, dysponujący siecią 120 salonów firmowych i produkujący co roku setki tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.
Topanky, Obuv WOJAS
W 1996 roku powstała spółka Wojas Trade, która przejęła istniejące salony firmowe i rozpoczęła aktywną rozbudowę sieci. Wyodrębnienie własnej sieci sprzedaży pozwoliło firmie uniezależnić się od odbiorców hurtowych oraz wyegzekwować najwyższe standardy obsługi klienta w salonach. Dzięki temu Zakłady Przemysłu Handlowego Wojas przetrwały okres spowolnienia gospodarczego, utraty odbiorców rosyjskich oraz zwiększonej konkurencji ze strony zagranicznych producentów.