Klej tapicerski.

Kleje tapicerskie to spoiwa, składające się z syntetycznych żywic i rozpuszczalnika. Przykładem tego jest klej BONATERM. Stosuje się go w przemyśle włókienniczym i tapicerskim. Wyroby BONATERM cechują się wysoką jakością, dlatego warto je stosować. Nie są kosztowne, każdy może sobie na nie pozwolić. To pewne z niektórych produktów na rynku , które są dobre i w zadowalającej cenie. Kleje mają bardzo znane zastosowanie w tapicerstwie. Do czego można je stosować w głównej mierze zależny od ich składu surowcowego i właściwości fizykochemicznych. Dla tego znajomość klei jest bardzo ważną umiejętnością w tapicerstwie.

Kleje tapicerskie zazwyczaj znajdują się w stanie ciekłym , czasem w postaci proszku, perełek, a nawet folii. W przypadku klejów stosowanych w biurach i szkołach bardzo popularne są kleje w sztyfcie i wkłady lejące. Jednym z rodzajów tychże preparatów są kleje do tapicerki. Jeśli szukasz kleju tapicerskiego zobacz www.hurtownietapicerskie.pl

Drugim typem klejów są te oparte na polimerowych żywicach, które korzysta się bardzo często do sklejania szkła, metali. Kleje do tapicerki samochodowej należą do ostatniego gatunku klejów. Kleje mieszane składające się z żywicy i rozpuszczalnika, przenikają spajany materiał tak głęboko, że niepotrzebne jest już silne powinowactwo chemiczne, jak w przypadku kleju z polimerowych żywic. Kleje mieszane używa się do sklejenia materiałów porowatych, a jednym z najpopularniejszych jest guma arabska. kleje znalazł wszechstronne zastosowanie w przemyśle tapicerskim, czego przykładem może być klej BONATERM.

Jest wiele gatunków klejów, wśród których wyróżnia się między innymi [link=http://hurtownietapicerskie.pl/38-klej-do-pcv-klej-do-kokpitow[/link] rozpuszczalnikowe, kleje związane na polimerowych żywicach i kleje mieszane. Kleje rozpuszczalnikowe są używane do klejenia tworzyw sztucznych, a istota ich działania zasadza się na tym, że po wniknięciu do sklejanych powierzchni pęcznieją i po części rozpuszczają je. Dzięki temu płaszczyzny materiałów przenikają się po dociśnięciu, a sam klej paruje . Pozostaje tylko trwała spoina.

Rozpuszczalnik podczas klejenia wydziela opary, które łączą się z powietrzem i stanowią swego rodzaju mieszankę wybuchową. Pamiętaj aby zawsze przestrzegać przepisy BHP.

Możliwość komentowania jest wyłączona.