W Lublinie, to przybiera postać personelu noszącego niszczącego tradycyjny urok reprezentujący przedstawiający oko, które chroni parę od pecha. O dekoracjach ślubnych w Lublinie [url=http://www.sluby.lublin.pl]dekoracjach ślubnych w Lublinie[/url] pomarańczy też mówi się, że reprezentują przedstawiają dziewictwo i czystość. W innej gotówce przyjaznej polskiej tradycji, państwa młodych stoisko unieruchomienie pośrodku koła zrobionego przez gości.
Pośród Lubelszczyzny, suknia tradycyjnej panny młodej [url=http://www.sluby.lublin.pl]suknia tradycyjnej panny młodej[/url] zawiera cztery kolory, każde reprezentowanie przedstawianie kierunku kompasu: czarny dla północy, niebieskiej dla południa, pomarańczowego dla zachodu i biały dla wschodu. Podczas ceremonii para byłaby zwróconą ku na wschód, w kierunku, od którego słońce wschodzi, by reprezentować by przedstawić ich nowy początek. Historycznie, funkcja ślubnego personelu ma odstraszyć złe duchy.
Lubelskie uroczystości weselne są wypełnione tańcem, włączając odmianę na „pieniądzach tańczą”, w których goście tańczą z zarówno panną młodą jak i panem młodym i pieniędzmi na drobne wydatkami na ich ubraniu. I, przy ślubie w Lublinie [url=http://www.sluby.lublin.pl]ślubie w Lublinie[/url] w kilku wiejskich częściach Lublina, ślubne łóżko pary jest przygotowane z dzieckiem toczącym się ceremonię, w której dzieci są łagodnie zwinięte na materacu by przynieść płodność do unii.
By odparować źle, męski członek rodziny, zwykle brat pana młodego, rozciąga płatki kwiatu ponad parą na końcu ceremonii.
W Lublinie ślub [url=http://www.sluby.lublin.pl]W Lublinie ślub[/url], państwo młodzi biorą dziewięć łyków względu (sake); stany państwa tradycji, które po pierwszym łyku one są urzędowo małżonkami. Romantyczna tradycja z Lubelszczyzny: zanim para zacznie ich pierwszy taniec jako małżonkowie, goście tworzą pierścień w kształcie serca dookoła nich.
Na Lubelszczyźnie, cała wieś będzie uczestniczyć w pochodzie weselnym z Lublina [url=http://www.sluby.lublin.pl]weselnym z Lublina[/url], idąc do domu panny młodej a następnie eskortujący ją do domu pana młodego stajennego albo kościoła. Lublinianie też mają ich wersję pieniędzy tańca: panna młoda umieszcza jej buty pośrodku parkietu i tamtych, którzy zapłaciliby za szansę by zatańczyć z jej miejscem ich pieniądze tam.