Inwestycja własne SPA

Wanna SPA do użytku prywatnego jest wyposażona we własny system oczyszczania wody. Dzięki temu nie musimy często wymieniać wody. Pozwala to na obniżenie kosztów użytkowania. Dzięki temu wymiana wody następuje średnio co 2-3 miesiące. Minibaseny mogą być zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Pozwalają na użytkowanie korzystanie przez cały rok nawet w ogrodzie.

Od czego zacząć budowę basenu? Oczywiście od określenia jego lokalizacji. Musimy się zastanowić, czy ma być basen wewnętrzny czy basen zewnętrzny. Ma to duże znaczenie w technologii jego wykonania. Baseny zewnętrzne najczęściej wyłożone są specjalną folią. Folia basenowa jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Baseny wewnętrzne często wykładane są glazurą lub mozaiką. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy.

Każde urządzenie w naszym centrum SPA musi posiadać odpowiednie przyłącza. W przypadku sauny. jest to przyłącze elektryczne. Najlepszym rozwiązaniem jest zasilanie trójfazowe. Nie należy stosować kratek ściekowych w saunie. Sauny wymagają, aby pomieszczenia były wentylowane. Niezbędne jest ułożenie glazury pod sauną, gdyż nie posiada ona własnej podłogi. Sauny mogą być zbudowane jako wolnostojące lub w formie zabudowy pomieszczenia.

Wanny SPA w obiekcie użyteczności publicznej muszą posiadać dodatkowy system filtracji. Wymóg ten jest bardzo przestrzegany przez Sanepid. Wanna bez tego systemu nie może być wykorzystywana. System filtracji pozwala na utrzymanie wymaganych parametrów wody. Paremetry te są wnikliwie sprawdzane przez odpowiednie osoby. Dobre parametry wody są warunkiem dopuszczenia wanny do użytku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.