Automatyka przemysłowa

Automatyka, sterowanie, wizualizacja i archiwizacja zdarzeń w urządzeniach do produkcji energii elektrycznej i cieplnej np. prądnice muszą być zabezpieczone od przepięć z sieci. Nowoczesne projekty wykorzystujące między innymi odnawialne źródła energii muszą być wyposażone w niezawodne systemy AKPiA. Dzięki temu zapewnimy optymalne zyski i najwyższe bezpieczeństwo w procesie produkcji.

Dowolne urządzenia występujące w różnych procesach przemysłowych np. przemysłowe filtry wody odwrotnej osmozy powinny być odpowiednio dobrane pod względem wydajności, ciśnień, zapotrzebowania na wodę czystą chemicznie, bezpieczeństwa i niezawodności. Żadne urządzenie wchodzące w skład procesu nie może powodować opóźnień względem innych.

Odporność na wstrząsy, połączenie niewymagające konserwacji, niezmienność parametrów przez długi czas, to cechy prawidłowych zacisków w energetyce, automatyce i integracji systemów, dzięki którym nie trzeba przed rozruchem martwić się o jakość styków podczas eksploatacji i poświęcać cenny czas na diagnostykę.

W każdej instalacji musi być zapewnione zasilanie o odpowiednich wartościach i być prawidłowo dobrane do obciążenia. Wszelkie przewody powinny być odpowiednio oznaczone przynajmniej na swoich końcach oraz umieszczane w kanałach i trasach zgodnie z obowiązującymi normami i wytycznymi. Do każdej instalacji powinna być sporządzona odpowiednia dokumentacja.

Dostosowanie systemów sterowania, wizualizacji i wszelkich urządzeń do dowolnego typu sieci obiektowej – ETHERNET, PROFIBUS, INTERBUS, DeviceNet, CANopen, CAL, SDS, MODBUS, LONWorks®, CC-Link, Peer-to-Peer, LIGHTBUS, FireWireTM – powinna odbywać się poprzez dołączenie konkretnego interfejsu, konwertera, modułu lub sterownika PLC i wszystkie te elementy powinny być ze sobą kompatybilne.

Przemysł maszynowy musi sprostać szczególnym wymogom. Zanim wyprodukowana maszyna stanie gotowa do pracy, musi przejść jeszcze długą drogę: transport do odbiorcy, montaż oraz rozruch, najlepiej, by wszystko to odbyło się szybko, sprawnie i bez zbędnych nakładów. Dlatego nawet każdy sterownik musi być montowany z najwyższą starannością.

Urządzenia automatyki, sieci, wizualizacje SCADA i linie produkcyjne stosowane w przemyśle muszą odpowiadać wymogom bezpieczeństwa i odznaczać się niezawodnością, a w przypadku stref zagrożonych wybuchem spełniać także przewidziane normy. Stosowanie dodatkowych czujników do badania warunków otoczenia w jakich pracują urządzenia może poprawić bezpieczeństwo i wydłużyć żywotność elementów urządzeń.

Dzięki kombinacji specjalnych, dwustanowych i analogowych modułów wejść i wyjść można stworzyć dowolny węzeł sieciowy.
liczniki, mierniki częstotliwości, moduł nadajnika SSI, moduły enkoderów przyrostowych, moduł cyfrowego interfejsu impulsowego, moduły RS 232c, RS 485, moduł pętli prądowej TTY, S0, moduł wymiany danych, moduły zasilające AC/DC z bezpiecznikiem lub sygnalizacją, powielacze potencjałów, moduły separujące i rezerwujące

Przestoje turbin wiatrowych spowodowane awariami to w przemyśle i energetyce źródło ogromnych strat finansowych. Dlatego tak ogromne znaczenie ma niezawodność stosowanych komponentów i połączeń.
Systemy automatyki powinny zapewnić najwyższą jakość połączeń elektrycznych, być: bezobsługowe, odporne na wstrząsy i często gazoszczelne

Sterowanie w strefach zagrożonych wybuchem musi być podporządkowane szczególnym wymogom. Sterowniki PLC i moduły mogą być montowane w 2. strefie zagrożenia wybuchem, a specjalna seria z obwodem iskrobezpiecznym pozwala na podłączanie do systemu sygnałów z czujników i elementów wykonawczych ze stref 1 i 0.

Możliwość komentowania jest wyłączona.