Transport specjalistyczny obejmuje usługi przewozowe różnego rodzaju ładunków o zwiększonych parametrach. Obejmuje usługi hakowcem, kontenerami na odpady, złom, naczepą niskopodwoziową do przewożenia sprzętu ciężkiego i ponadgabarytowego, naczepą plandekowaną, pomocą drogową.Transport specjalistyczny przesyłek ponadgabarytowych jest specyficzny pod wieloma względami.
Usługi demontażu obiektów świadczone są głównie dla firm, prowadzone kompleksowo, począwszy od zabezpieczenia placu rozbiórki, demontażu poszczególnych elementów konstrukcji danego budynku, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i wykwalifikowanych pracowników, w kolejnym etapie uprzątnięcie terenu i wyrównanie zgodnie z życzeniem inwestora. Usługa obejmuje również wywóz własnym transportem powstałych w trakcie rozbiórki odpadów oraz ich utylizacja.
Złomowanie pojazdów prowadzą firmy na podstawie pozwolenia Marszałka. Celem stacji demontażu pojazdów jest odzysk odpadów pochodzących z zezłomowanych starych samochodów i przekazanie ich do firm, które zajmują się ich recyklingiem. Przy złomowaniu spełniane są wszelkie wymogi Unii Europejskiej w dziedzinie ochrony środowiska. Pojazdy przeznaczone do demontażu są dostarczane przez klientów, lub odbierane przez firmę własnym transportem z miejsc dotychczasowego postoju.
Gospodarka odpadami obejmuje w swoim zakresie wytwarzanie, gromadzenie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych, niebezpiecznych, innych niż niebezpieczne, pochodzących z gospodarstw domowych oraz różnego rodzaju przedsiębiorstw. Zbiórce podlegają takie odpady jak: odpady komunalne niesegregowane, segregowane jak: makulatura, szkło, plastik, folia, odpady drewna. Zbierane odpady poddawane są segregacji i wstępnemu przerobowi, w późniejszej fazie zostają przekazane do odzysku i recyklingu lub na składowiska. Głównym celem gospodarki odpadami jest w głównej mierze jak najmniejsze ich powstawanie, zmniejszanie ich ilości na składowiskach, i poddawanie recyklingowi jak największej ilości.
Skup złomu prowadzony jest od podmiotów gospodarczych jak i klientów indywidualnych. Dostawcami złomu są też gminy (segregacja odpadów), a także bezrobotni zbieracze złomu. Do złomu należą np. metalowe odpady produkcyjne, wyroby metalowe nie nadające się do naprawy, elementy konstrukcji pochodzące z rozbiórki, odpady komunalne z metalu, wyeksploatowane samochody, maszyny, urządzenia i ich części. Ze względu na materiał złom dzieli się na złom stalowy i złom metali nieżelaznych.