Po szczegółowych analizach, architekt sporządza propozycję na zagospodarowanie ogrodu. Po jej akceptacji, przystępuje do projektowania. Projekt koncepcyjny, przedstawia wizję projektanta, z uwzględnieniem określonej konwencji, stylu, motywów kompozycyjnych oraz układu ścieżek. Zawiera szkice, obrazujące poszczególne rozwiązania, kolorystykę i zastosowane materiały.
Koncepcja uwzględnia dobór materiału roślinnego, propozycje materiałów wykonawczych i małej architektury. Projekt wykonawczy ogrodu zawiera szczegółowe przedstawienie projektu z uwzględnieniem elementów technicznych w formie linearnej i w kolorze. Materiał roślinny przedstawiony jest w postaci katalogu roślin wraz z charakterystyką i sposobem pielęgnacji. Większą część ogrodu zajmuje trawnik. Jego fragment pokrywają płyty z kamienia naturalnego. Ich układ tworzy ażurową kompozycję.
Roślinność stosowana do obsadzania pionowych ogrodów, może być dopasowana kolorystycznie do charakteru miejsca, tworzyć fantazyjne wzory, jak również zawierać elementy dodatkowe, np. logo. Wielkość i kształt wertykalnego ogrodu zależy od wyobraźni. Zielone ściany są również dobrym pomysłem na zasłonięcie nieestetycznych ścian i elewacji budynków. Mogą być elementem dzielącym przestrzeń we wnętrzu i w ogrodzie.
Technologia zielonych ścian daje możliwość ich przesuwania i dowolnego zestawiania. Zastosowanie zielonych ścian znacznie poprawia wizerunek projektowanego miejsca. Oferujemy pomoc i doradztwo w doborze roślin, akcesoriów dekoracyjnych i materiałów wykończeniowych, przygotowanie oferty z opisem i zdjęciami roślin, indywidualne projekty, dopasowane do charakteru miejsca.
Konstrukcja wertykalnego ogrodu nadaje się do zastosowania we wnętrzach jak i na zewnątrz, zarówno na małych jak i dużych powierzchniach.Zielone ściany pozwalają na wprowadzenie naturalności do przestrzeni zurbanizowanych, dają możliwość wykorzystania motywów ekologicznych we wnętrzach biurowych jak i mieszkalnych.